Лудогорец започна с класическа победа на "Васил Левски"

Лудогорец започна с класическа победа на "Васил Левски" Снимка: Lap.bg

11-кратният шампион на България Лудогорец стартира новия сезон с безпроблемна победа - 3:0 срещу софийския Септември на стадион "Васил Левски".

Почти 70 минути разградчани играха с човек повече, което допълнително улесни мисията им. В средата на първото полувреме Кристиян Пешов от състава на столичани спъна откъсващия се Рик Джонатан пред наказателното поле и Георги Кабаков му показа червен картон.

Десетина минути преди това Лудогорец бе повел. След хубава комбинация Алекс Сантана бе изведен зад защитата на домакините и успя да преодолее Димитър Шейтанов за 1:0.

Малко след червения картон "орлите" можеха да удвоят преднината си, но Матиас Тисера удари горната греда, след като бе останал сам срещу вратаря.

В 55-ата минута гостите все пак стигнаха до втори гол. Каули получи топката в наказателното поле и след като залъга защитник, разстреля вратаря Шейтанов за 2:0.

Класическото 3:0 бе оформено десетина минути преди края на редовно време. В самия край съдията Кабаков отсъди дузпа за шампионите, която отмени след консултация с ВАР.

В откриващия мач на шампионата, няколко часа преди двубоя на "Васил Левски" между Септември и Лудогорец, новакът Хебър записа успех с 1:0 над Ботев в Коматево.

Капитанът на гостите Цветелин Тонев (77) беше точен за тима си след мощен удар от дъгата на наказателното поле, който не остави шансове на Хидайет Ханкич за намеса.

В събота са срещите Локомотив Пд - Пирин и ЦСКА 1948 - Левски.