Любо Пенев и ЦСКА 1948 подчиниха Левски с човек по-малко

Любо Пенев и ЦСКА 1948 подчиниха Левски с човек по-малко Снимка: Lap.bg

Любослав Пенев направи мечтан официален дебют начело на ЦСКА 1948, след като "червените" победиха носителя на Купата на България Левски с 1:0 на стадиона в Бистрица в двубой от първия кръг на новото първенство. Постижението на домакините бе още по-забележително с това, че бе осъществено с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Левски започна по-добре и още в първите минути удари греда чрез Роналдо, който стреля с греда. Уелтон също на няколко пъти пробва мерника си, но не успя да порази целта.

Така се стигна до края на първото полувреме, когато Стефан Цонков получи втори жълт картон за фаул срещу Роналдо и остави "червените" с човек по-малко.

Това обаче не стресна тима на Любо Пенев, който удари греда в 50-ата минута, а само две по-късно вкара гола на победата. Марио Топузов проби отляво и без да бъде притесняван от "синята" защита намери с успореден пас Георги Русев, който сам срещу Михайлов разстреля национала.

Левски опита всичко, за да стигне поне до точката, но "червените" не се огънаха.

В ранния съботен мач Локомотив Пловдив надигра Пирин на "Лаута" с 2:1.