Неделев върна Лудогорец на върха с дебютния си гол

Неделев върна Лудогорец на върха с дебютния си гол Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец си върна първото място в класирането и ще влезе като лидер в дербито за титлата срещу ЦСКА-София.

Разградчани победиха с 1:0 Локомотив Пловдив у дома с дебютния гол на Тодор Неделев със зелената фланелка.

Домакините надиграха убедително съперника и отправиха 12 удара във вратата и още 14 извън нея, но не постигнаха голям резултат заради многобройни пропуски.

Още през първата част два техни гола бяха отменени заради засади, но после се стигна до 42-рата минута, когато Неделев вкара.

Бившият играч на Ботев Пловдив получи много техничен пас от Игор Тиаго и завърши уверено атаката.

В началото на второто полувреме Тиаго се отчете с невероятен пропуск на празна врата, после беше отсъдена дузпа за шампионите, но впоследствие реферът Волен Чинков я отмени.

Локомотив не създаде нищо в атака до 86-ата минута, когато Дион пропусна да изравни с първия удар от страна на гостите.

В класирането Лудогорец отново е първи на точка пред ЦСКА, а големият сблъсък между претендентите за титлата е идната събота от 20:15 в Разград.