Недооценен от ЦСКА талант на Литекс смълча "Армията" с хеттрик

Недооценен от ЦСКА талант на Литекс смълча "Армията" с хеттрик Снимка: Lap.bg

ЦСКА претърпя тежко поражение в домакинството си на Локомотив Пловдив и загуби с 1:3.

Преди началото на двубоя двете агитки влязоха в сблъсъци по трибуните и по пистата, преди да бъдат разтървани от органите на реда и стюардите.

В герой за "смърфовете" се превърна Георги Минчев. Талантът от школата на Литекс, който премина за кратко и през ЦСКА, стана автор и на трите попадения.

Черири минути след почивката Локомотив откри резултата след хубаво центриране на Томашевич отляво и точен удар с глава на Минчев.

В 55-ата "десетката" на гостите вкара втори гол, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на ЦСКА след изпълнение на корнер.

11 минути по-късно Минчев оформи хеттрика си. Димитър Илиев проби добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Минчев с летящ плонж връхлетя върху топката и за трети път я прати в мрежата на Густаво Бусато.

ЦСКА върна едно попадение в 84-тата. След бърза атака отляво Георги Йомов изведе с хубав пас с външната част на крака Йоан Байи, който отблизо оформи крайното 1:3. Веднага след гола Йомов бе заменен, след като отново получи болки в дясното коляно.

Загубата оставя "червените" на втората позиция с актив от 23 точки - колкото има и третият Славия, но "белите" са изиграли два мача по-малко. Лидер е Лудогорец, който от 19:00 ч. приема Берое.

С победата Локомотив събра 17 точки, с които се изкачи на седмата позиция.