Неспортсменски гол продължи победната серия на ЦСКА през пролетта

Неспортсменски гол продължи победната серия на ЦСКА през пролетта Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА постигна трета поредна победа през пролетния дял от шампионата, след като надделя с минималното 1:0 в столичния сблъсък със Септември.

Гол на Дюкенс Назон в края на първото полувреме беше достатъчен на "армейците" за трите точки в мач, в който те не бяха на ниво и не създадоха голям брой положения.

Попадението в 42-рата минута предизвика големи протести от страна на домакините. Техен играч умишлено изчисти топката в тъч, за да бъде оказана лекарска помощ на паднал на земята футболист.

От ЦСКА обаче не върнаха кълбото на Септември, а вместо това Юрген Матей хвърли към Назон и директно го изведе зад защитата, а нападателят проби и завърши покрай вратаря за 1:0.

През второто полувреме Браян Морено нацели гредата и това беше единствената добра възможност на "червените" да удвоят.

В крайна сметка, с победата те събраха 53 т. на върха в класирането и отново водят с 4 на шампиона Лудогорец.