Откараха Георги Петков в болница в драма между ЦСКА и Славия

Откараха Георги Петков в болница в драма между ЦСКА и Славия Снимка: Lap.bg

ЦСКА направи пълен обрат срещу Славия на Овча купел и спечели драматично с 3:2 в 20-ия кръг на efbet Лига.

Срещата ще се запомни не само с головете, но и със сериозния инцидент с вратаря на "белите" Георги Петков, който получи тежък удар и беше откаран в болница още през първото полувреме.

45-годишният ветеран се сблъска с Жорди Кайседо и беше принудително заменен от 16-годишния юноша Денислав Жеков.

Стигна се до нелепо забавяне при качването на Петков в линейката, защото задната врата на возилото не можеше да се отвори.

След няколко минути борба на терена при отключването на линейката, вратарят най-сетне беше откаран към болницата. Той беше в съзнание, но изглеждаше замаян.

Инцидентът доведе до 11 минути продължение на първото полувреме, в което голове така и не паднаха.

През втората част Славия откри чрез Йон Бакеро с глава, но 8 минути по-късно, също с глава, Кайседо изравни.

После дузпа за домакините беше правилно отменена заради засада при атаката.

"Червените" бързо се възползваха от предимството си и Мено Кох и Амос Юга докараха резултата до 3:1 преди Ерол Дост да намали на 2:3.

В последните минути славистите останаха с 10 души заради втори жълт картон на Ертан Томбак и не успяха да стигнат поне до точката.

В продължението пък беше изгонен и Греъм Кери от ЦСКА със странен втори жълт картон за изритване на топката след съдийски сигнал.

ЦСКА продължава да преследва лидера Лудогорец и да поддържа интригата за титлата.

Разликата между двата тима се запази 4 т. в полза на шампионите, които по-рано днес победиха Черно море с 2:1.