Пет гола и червен картон във втория полуфинал за Купата

Пет гола и червен картон във втория полуфинал за Купата Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 взе победа с 3:2 срещу Локомотив София на стадиона в Надежда във втория полуфинал за Купата на България.

Двата тима предложиха интересен мач с множество положения, а гостите в крайна сметка взеха гол предимство преди реванша и се доближиха до класиране на финал.

Ивайло Найденов откри за Локо в 17-ата минута, но след половин час игра Сидклей изравни, а само две минути по-късно ЦСКА 1948 направи пълен обрат с попадение на Радослав Кирилов.

В 41-вата минута след един ъглов удар Педриньо покачи на 3:1 и така "армейците" нанесоха удара си само в рамките на 11 минути.

Бързо след почивката Давид Малембана намали на 2:3 с глава, но до края Локо не успя да стигне поне до равенство.

В последните 15 минути Симеон Петров си изкара два бързи жълти картона и остави ЦСКА 1948 с човек по-малко, но отборът удържа.

Реваншът е след две седмици и в него интригата остава жива.

В другия полуфинален сблъсък Лудогорец спечели с 2:1 срещу Черно море и посреща "моряците" в Разград в ответния сблъсък.