Подвигът е факт: Левски довърши ПАОК!

Подвигът е факт: Левски довърши ПАОК! Снимка: Lap.bg

Левски сътвори една от сериозните сензации в Лигата на конференциите и отстрани гръцкия ПАОК след 1:1 в тежкия реванш на "Тумба".

"Сините" изиграха зрял мач и успяха да запазят предимството си от първия двубой, когато извоюваха страхотна победа с 2:0 у дома.

Играчите на Станимир Стоилов оставиха владеенето на топката на домакините, но контраатакуваха опасно и изчакваха грешките им.

Така в 24-тата минута Роналдо откри резултата след много лошо връщане на Лирацис към вратаря.

Нападателят на Левски открадна топката и със завидно спокойствие завърши на празната врата.

До почивката българският тим се защитаваше уверено и не позволи на ПАОК да си мисли за обрат.

Втората част започна с пропуск на Филип Кръстев, който можеше съвсем да убие интригата.

Вместо това, ПАОК изравни след най-сериозната грешка в "синята" защита - една изритана топка изведе Тиаго Данташ сам срещу Михайлов и резултатът стана 1:1.

С напредването на времето обаче гърците се изнервяха все повече и останаха с 9 души на терена.

Първо Аугусто беше финтиран от Уелтон и го фалира грубо, за което получи втори жълт картон.

10 минути преди края и опитният Виейриня не издържа и първо направи нарушение, а после напсува съдията и също беше изгонен.

Макар че беше с двама повече на терена и имаше два гола преднина в общия резултат, Левски изкара нелеки минути до последния съдийски сигнал.

Накрая Уелтон пропусна от стопроцентова ситуацията да донесе престижна победа на тима си.

Все пак "сините" се справиха със задачата и отстраниха ПАОК, въпреки че бяха изтеглили най-тежкия жребий за този кръг и бяха пълен аутсайдер преди изиграването на двубоите.

Следващият съперник на Левски в Лигата на конференциите ще бъде малтийският Хамрун.