Ранен червен картон не спря Левски в столичното дерби

Ранен червен картон не спря Левски в столичното дерби Снимка: Startphoto.bg

Левски победи Славия с 2:0 на стадион "Александър Шаламанов" в столичното дерби от 11-тия кръг на efbet Лига.

Макар че "сините" останаха рано с човек по-малко, те се поздравиха със заслужена победа над намиращия се в дъното на таблицата съперник.

В 23-тата минута Асими Фадига беше изгонен с директен червен картон след намеса на ВАР и гостите над 70 минути играха с 10 души.

Това обаче не попречи на Левски да открие чрез Роналдо след половин час игра. Дарлан копна топката зад защитата и откъсналият се Роналдо изпревари вратаря, за да насочи в мрежата за 1:0.

Големият миг на Славия беше в 50-ата минута, когато Галин Иванов трябваше да изравни, но от чиста позиция не уцели вратата.

Само 4 минути по-късно Левски реши мача с втори гол, а негов автор стана Уелтън след контраатака.

Тимът на Николай Костов остава на третата позиция в класирането, на 6 т. зад лидера Локомотив Пловдив.

Славия пък не може да спре серията си от вече седем поредни поражения и дели последното място с Етър.