С 10 души Левски проби напред за Купата

С 10 души Левски проби напред за Купата Снимка: Startphoto.bg

Левски се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след успех с 3:1 над Дунав в Русе.

Втородивизионният тим причини някои неприятности на фаворита в сблъсъка и тимът на Николай Костов даже игра с 10 души през второто полувреме, но все пак стигна до победата.

Левски оползотвори началната си доминация в 25-ата минута, когато наказа грешка в защитата на домакините. Рикардиньо се откъсна и се разписа с добре насочен удар по земя.

Само 4 минути по-късно обаче Дунав изравни. Поредица от лековати грешки на левскарите доведоха до корнер, при който Георги Вълчев се разписа с глава от малкото наказателно поле.

В добавеното време на първата част Левски получи доста спорна дузпа, след като Георги Иванов направи шпагат срещу Рикардиньо, но успя и да изчисти топката.

Реферът посочи бялата точка, а Рикардиньо изпълни неспасяемо и вкара втория си гол в мача.

В началото на втората част съдията Владимир Вълков реши да компенсира и изгони Илиян Стефанов от гостите с много пресилен директен червен картон.

Стефанов се спречка с Георгиев и макар че ситуацията изглеждаше доста безобидна, столичани останаха с човек по-малко.

Само три минути по-късно Левски отбеляза с 10 души, когато Роналдо направи добавка след спасен удар на Рикардиньо - 3:1.

До края Дунав пропусна две положения, но не успя да върне интригата, а за Левски това беше едва втора победа в последните 8 мача.