С човек повече ЦСКА изпусна Лудогорец

С човек повече ЦСКА изпусна Лудогорец Снимка: Lap.bg

ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 на "Българска армия" в първи полуфинален сблъсък за Купата на България.

В първия мач на "армейците" след завръщането на Любослав Пенев на треньорския пост, тимът изпусна да победи шампионите, които играха над 30 минути с човек по-малко.

Двата отбора излязоха изцяло с чужденци в титулярните си състави с едно изключение - Иван Турицов от домакините.

Домакините бяха по-настъпателният отбор, но положенията пред двете врати не бяха много и нулевото равенство се запазваше.

В началото на втората част Лудогорец поиска дузпа за нарушение на Турицов срещу Ману, но Волен Чинков не реагира.

Най-интересните моменти се случиха в последния половин час.

В 60-ата минута Текпетей си изкара глупав втори жълт картон и остави Лудогорец с човек по-малко.

В 78-ата минута "червените" се възползваха и направиха много добра атака, а Тиаго Родригес със страхотен удар под гредата откри резултата.

После Жул Кейта изпусна чисто положение да направи 2:0 и стреля разочароващо сам срещу вратаря.

Само 5 минути след като получи гола, Лудогорец изравни чрез Каули Оливейра, който се възползва от центриране от фаул на Десподов на далечната греда.

Така попадението на чужд терен дава известно предимство на "орлите" преди реванша, който е след седмица в Разград.