С късен гол Левски повали ЦСКА в дербито пред 30 000 на националния стадион

С късен гол Левски повали ЦСКА в дербито пред 30 000 на националния стадион Снимка: Startphoto.bg

Левски победи ЦСКА с 1:0 в голямото дерби на българския футбол от отложения 8-и кръг на efbet Лига.

Късен гол на венецуелския защитник Кристиан Макун реши сблъсъка в полза на "сините", които заслужиха триумфа с по-силната си игра през второто полувреме.

Около 30 000 души създадоха великолепна атмосфера на "Васил Левски" без да предизвикват ексцесии по трибуните. Те видяха сериозна битка между двата тима, която беше по-равностойна преди почивката.

Густаво Бусато направи редица спасявания на вратата на ЦСКА, а веднъж го спаси и гредата, но "армейците" също имаха положения и можеха да получат дузпа в края на първата част.

От самото начало съперниците предложиха двуостри действия.

Сангаре обстрелва вратата на "армейците" още в 10-ата секунда, но малко по-късно Матей Маркович трябваше да прави спасяване след ъглов удар.

В 24-тата минута Алекс Колев се измъкна при един извеждащ пас, но ударът му с десния крак срещна гредата.

После имаше ситуация и пред Мустафа Сангаре.

В края на полувремето ЦСКА можеше да получи дузпа за нарушение на вратаря Маркович срещу Аарон Исека.

Нападателят се откъсна очи в очи със стража, а ударът му беше изчистен от Цунами на голлинията. Впоследствие Маркович изглежда препъна Исека, но ВАР разгледа ситуацията и не прецени, че има наказателен удар.

Снимка: Startphoto.bg

Малко след началото на второто полувреме Евертон Бала предизвика спасяване от Бусато.

После Евертон още веднъж стреля опасно от дистанция, а преимуществото на Левски през втората част беше осезаемо.

Далеч по-опасна ситуация обаче създаде ЦСКА, макар че ударът на Линдсет не намери вратата.

Постепенно "сините" отново натиснаха и след удар на Майкон се стигна до поредната намеса на Бусато.

Натискът даде резултат в 86-ата минута, когато след ъглов удар Кристиан Макун се разписа с глава. Бусато отново изби, но не и преди топката да премине изцяло голлинията.

Изиграха се над 10 минути добавено време, в които обаче ЦСКА не създаде реално положение за изравняване.

Така Левски постигна първа победа над големия съперник от две години насам.

Тимът на Станислав Генчев се изравни с лидера Лудогорец в класирането и двата тима вече имат по 28 т. Шампионите обаче са с два мача по-малко.

Катастрофалното представяне на ЦСКА през сезона продължава и отборът записа седма загуба от 11 мача в първенството.

"Червените" са едва на 14-тата позиция с 10 т.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.