С по един гол в двете полувремена Левски тресна 48-ците

С по един гол в двете полувремена Левски тресна 48-ците Снимка: Lap.bg

Левски взе ценни три точки като гост на ЦСКА 1948, след като постигна победа с 2:0 на терена в Бистрица, където се игра двубоят.

Димитър Костадинов откри резултата в 23-тата минута, засичайки центриране на Галчев с глава, а след точно час игра Уелтон оформи крайното 2:0 с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле.

Попадението бе първо за бразилеца с екипа на "сините" след пристигането му през зимната пауза.

Преди началото на двубоя футболистите се включиха в призивите на спортния свят за прекратяване на войната в Украйна.

Снимка: Lap.bg

Победата изкачи Левски временно на петата позиция с актив от 32 точки, колкото има и четвъртият Черно море, но варненци са с мач по-малко.

Шестият Славия е с 29, но му предстои гостуване на Лудогорец малко по-късно днес.

ЦСКА 1948 остава на десетата позиция с 22 пункта.