Сезонът за Левски е провал още преди Нова година

Сезонът за Левски е провал още преди Нова година Снимка: start-photo.bg

Левски отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 1:2 от Хебър в Пазарджик в мач от осминафиналите.

Така, на практика, сезонът за "сините" може да се брои за провален още преди края на есенния дял.

Левски е едва шести в класирането за първенство и на цели 10 точки от лидера ЦСКА, а и отпадна от турнира за купата.

Двубоят на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик бе изключително скучен и не предложи почти нищо интересно.

До 67-ата минута, когато Жереми Петрис фаулира Олексий Збун в наказателното поле. Дузпата пък бе превърната в гол от Бастунов.

Две минути преди края Уелтън бе изведен по прекрасен начин от влезлия като резерва Марин Петков, но въпреки че бе останал сам срещу вратаря, не намери очертанията на вратата.

След това дойде драмата...

Уелтън изравни в първите секунди от добавеното време. Бразилецът направи един от своите маркови пробиви отляво, влезе навътре и с удар от границата на наказателното поле се разписа.

Левски потърси и победен гол, но вместо това падна жертва на колебливата си защита. В деветата минута от добавеното време Кристиан Димитров направи непростима грешка, подарявайки топката на Атанс Кабов. Бившият левскар, останал сам срещу Пламен Андреев, не прости на "сините" и класира Хебър за четвъртфиналите на турнира.