Силен Левски взе първа победа в ада на "Колежа"

Левски спечели първите си точки за сезона, побеждавайки Ботев с 3:1 на стадиона му красавец, въпреки невероятната атмосфера, която създадоха феновете на "канарчетата".

Над всички в състава на гостите беше Джавад Ел Джемили, който отбеляза две от попаденията за победата. В края на април именно с мач между двата тима бе открит новият стадион на "канарите" и Левски отново взе трите точки.

Тогава Рикардиньо се разписа за крайното 1:0, а днес отново бразилецът даде тон за победата.

10-ина минута след началото на първото полувреве бранителят Роберто Пунчец не видя, че зад гърба му изскача Рикардиньо, безкрайно устремен да му отнеме коженото кълбо. В този миг хърватинът понечи да изчисти топката, но вместо това посече левия крак на "синия" нападател и Валентин Железов беше категоричен, че това е дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и макар то да беше доста рисковано, Ханкич беше преодолян за 0:1.

Левски направи огромна крачка към победата в 74-тата минута. Тогава всичко се случи благодарение чудесен индивидуален рейд на Джавад Ел Джемили. Испанецът получи свобода на действие в центъра на терена, а след като не можа да бъде спрян от четирима футболисти на Ботев, отправи силен прав удар, който не остави никаква възможност на Ханкич.

Малко по-късно Ботев се върна в мача. След удар на Ннади, Петрис се пробва да избие, но вместо това запрати топката към дебнещия Мартин Секулич, който нямаше как да сгреши от удобната позиция.

И когато на "Колежа" заживяха с мечтата, че точката е достижима, в ролята на техен кошмар окончателно влезе Джавад Ел Джемили. Халфът отново впечатли с изявите си около дъгата, където отново се оказа невъзможен за опазване, а с прецизното си насочване с левия крак препарира Ханкич за крайното 1:3.