Славия нанесе първо поражение на Лудогорец за сезона с човек по-малко

Славия нанесе първо поражение на Лудогорец за сезона с човек по-малко Снимка: Lap.bg

Славия продължи отличния си старт на сезона с победа с 1:0 над шампиона Лудогорец в късния неделен мач от първенството. Единственото попадение в мача отбеляза Тони Тасев в началото на второто полувреме.

Мартин Георгиев получи директен червен картон за груб фаул срещу Текпетей в 58-ата минута. Първоначално съдията Ивайло Стоянов му вдигна жълт картон, но след като преразгледа ситуация на ВАР, реши, че младият защитник трябва да бъде изгонен.

Иначе голът падна в 49-ата минута Тасев получи топката, спечели няколко метра с дрибъл и стреля от около 25 метра. Ударът му имаше сила и най-вече точност, с което не остави никакви шансове на Серджио Падт да се намеси.

Така Славия оглави класирането. Тимът от "Овча Купел" има 17 точки, колкото е и активът на Ботев Пловдив. Двата отбора делят първата позиция, но "канарите" са с по-добра голова разлика.

Лудогорец е трети с 15 точки, а ЦСКА има 13, но е с мач по-малко от споменатите съперници.