Спас Делев изрита ЦСКА 1948 от Купата на България

Отборът на Арда се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България след победа с 1:0 като гост на ЦСКА 1948 на стадион "Васил Левски".

Единственото попадение в мача реализира Спас Делев през второто полувреме.

В 55-ата минута Тонислав Йорданов центрира отляво към задната греда, където Лясков изпусна Делев и нападателят на Арда стреля с глава, а след недобра намеса на Наумов топката се озова в неговата мрежа.

"Червените" опитаха да наложат натиск и Серкан отправи два удара в 80-ата и 82-рата минута, но Караджов спаси. От своя страна Арда можеше да реши всичко в своя полза в 84-тата минута, когато Коконов изведе Георги Атанасов сам срещу Наумов, но вратарят на домакините изби в корнер шута на нападателя.

Още в 8-ата минута на двубоя гол на Бастунов беше отменен заради спорна засада.