Спорно отменен гол осигури победата на Левски в дербито с Ботев

Спорно отменен гол осигури победата на Левски в дербито с Ботев Снимка: start-photo.bg

Левски записа втори минимален успех с 1:0. След като победи Берое в Стара Загора в Стара Загора, "сините" победиха минимално и Ботев Пловдив на "Герена".

Единственото попадение в срещата бе дело на Илиян Стефанов в 22-рата минута, когато засече центриране отдясно на Роналдо.

Гостите от Ботев изравниха в 65-ата минута, но изключително красив гол на Николай Минков бе отменен. Със страхотен шут от границата на наказателното поле Минков заби топката под гредата на Пламен Андреев, но попадението не бе зачетено.

След преглеждане на ситуацията с ВАР около десетина пъти реферът Станимир Тренчев видя нарушение срещу Цунами малко преди гола, заради което го отмени.

Победата изкачи Левски до третата позиция с 24 точки, изпреварвайки с една шампиона Лудогорец. "Сините" са на една зад втория ЦСКА и на две зад лидера ЦСКА 1948, който обаче има два мача повече.

Ботев остава близо до дъното на класирането с 10 точки от 12 мача.