ЦСКА 1948 беше на секунди от успеха, но отпадна от Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 беше на секунди от успеха, но отпадна от Лигата на конференциите Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 беше на секунди от отстраняване на кипърския Пафос, но загуби тежко с 0:4 след продължения и отпадна от Лигата на конференциите.

В Лимасол отборът на Валентин Илиев удържаше нулевото равенство до последните секунди на второто полувреме, макар че играеше с човек по-малко още от края на първото.

Победата на българите с 2:1 в първия мач щеше да е достатъчна, но гол на Пафос в 97-ата минута прати мача в продължения, а там ЦСКА 1948 напълно рухна и приключи тазгодишното си участие в евротурнирите.

През първата част българският тим не позволяваше на домакините да създадат чисто положение.

Всъщност най-добрата ситуация беше за ЦСКА 1948, но гредата помогна на Пафос при удар с глава на Карагарен след центриране от корнер.

В добавеното време на първата част обаче ЦСКА 1948 остана с 10 души след лековат втори жълт картон на Стив Фуртадо.

Фуртадо посегна необмислено и вдигна високо крака си, което беше достатъчно за строгия главен съдия да го изгони.

През втората част натискът на Пафос логично се засили.

След час игра домакините стигнаха до греда след изстрел на Жажа, а после вратарят Петър Маринов се прояви с поредната си добра намеса.

В 85-ата минута от Пафос поискаха и дузпа, но не я получиха, а атаките им изглежда ставаха все по-безидейни.

В края на 7-минутното добавено време обаче кипърците стигнаха до гол.

След поредното спасяване на Маринов топката стигна до Лукасен, а ударът му мина през няколко футболисти, за да прати срещата в продължения.

Допълнителните 30 минути започнаха по най-лошия възможен начин и Жажа направи 2:0 за Пафос след пробив отляво покрай пасивните бранители в червено.

В 99-ата минута домакините отбелязаха трети гол чрез Андерсон и с това интригата приключи.

През второто продължение се стигна и до автогол на Реян Даскалов и поражението стана още по-тежко.