ЦСКА едвам отърва загубата преди дербито с Лудогорец

ЦСКА едвам отърва загубата преди дербито с Лудогорец Снимка: Lap.bg

ЦСКА едва се спаси от загуба и завърши 2:2 при гостуването на Арда в отложен мач от втория кръг на efbet Лига.

"Армейците" изиграха неубедителен мач и изоставаха до последните секунди, но два гола на есвадорския голмайстор Жорди Кайседо предотвратиха поражение само няколко дни преди дербито на върха срещу Лудогорец.

Още в 5-ата минута Кайседо удари греда за "червените", но след половин час игра домакините поведоха със спорна дузпа.

Спас Делев се измъкна зад защитата и беше препънат от Юрген Матей.

Първоначално изглеждаше, че има засада на нападателя, но след дълга пауза съдиите прецениха, че Делев е бил в редовна позиция и отсъдиха дузпата.

Тонислав Йорданов беше точен от бялата точка за 1:0.

В самия край на полувремето Кайседо изравни с глава след центриране от фал на Чатакович.

В 55-ата минута домакините отново излязоха напред чрез Иван Коконов, който се възползва от една дълга топка, при която Тибо Вион увисна.

ЦСКА беше на секунди от загубата, но във втората минута на добавеното време Кайседо се превърна в герой за тима си и след като беше оставен непокрит, успя да изравни.

В класирането тимът на Стойчо Младенов остава на 5 точки зад Лудогорец и няма да успее да го измести от върха другата седмица, когато е директният сблъсък на "Българска армия".

Тагове: цска, арда, efbet лига