ЦСКА и Левски си вкараха 6 гола в най-емоционалното дерби от много време насам

ЦСКА и Левски си вкараха 6 гола в най-емоционалното дерби от много време насам Снимка: Lap.bg

ЦСКА и Левски изиграха най-вълнуващото дерби помежду си от много години насам и завършиха 3:3 на националния стадион "Васил Левски".

Резултатът премина през вълнуващи обрати, а головете валяха с лекота след елементарни грешки в отбрана и за двата тима.

Мачът беше равностоен до 14-ата минута, когато при издънка на Левски в защита Рафаел Енрике беше на косъм да открие резултата.

В 18-ата минута ЦСКА поведе. След съдийска топка Греъм Кери центрира светкавично, а левскарите бяха тотално неподготвени в защита.

Янис Каргас, който трябваше да пази Али Соу при центрирането, протегна крак и си вкара автогол - 1:0 за "армейците".

Снимка: Lap.bg

Левски тотално рухна в следващите минути и можеше да получи още няколко гола, а Кери уцели гредата след рикошет.

Филипе Нашименто можеше да бъде изгонен с втори жълт картон и Георги Тодоров реагира, като го смени със Симеон Славчев още в 23-ата минута.

След половин час игра ЦСКА за втори път уцели гредата, този път ударът беше на Валентин Антов.

В 34-ата минута обаче, като от нищото, Левски се върна в мача.

След една безцелна дълга топка, изритана от Каргас, Занев не се разбра с Бусато, Станислав Иванов стигна първи до топката и вратарят го фаулира в наказателното поле.

Капитанът Иван Горанов изпълни безкомпромисно отсъдената дузпа и резултатът стана 1:1.

В последната секунда на първото полувреме "сините" стигнаха до пълен обрат.

При едно центриране от фаул Ейолфсон свали топката с глава, Бусато беше напуснал голлинията си и Хали Тиам на празна врата изведе тима си напред - 2:1.

След почивката съперниците продължиха да стоят зле в защита и да си разменят удари.

В 56-ата минута Кристиян Малинов преодоля Ейолфсон и исландецът използва ръката си, за да го спре в пеналта. Така се стигна до дузпа и за "червените".

Греъм Кери реализира наказателния удар, макар че Георгиев хвана ъгъла му - 2:2.

Радостта в червено обаче продължи доста кратко. В 61-ата минута Станислав Иванов центрира отдясно и Симеон Славчев с глава изведе Левски напред за 3:2.

По-късно друга от резервите, Мартин Райнов, също стреля опасно с глава, но Бусато спаси.

"Армейците" не се предадоха и в 88-ата минута след центриране отдясно Али Соу сложи край на головата си суша, като вкара с глава за 3:3.

В 94-ата минута Ахмед Ахмедов беше оставен сам в наказателното поле, но не успя да се възползва от центрирането отляво и да донесе победата на своите.

В крайна сметка срещата, която беше от първия кръг на плейофите в efbet Лига, заслужено не излъчи победител.

Със спечелената точка ЦСКА излиза на второ място с 51 т. С точка по-малко имат Локомотив Пловдив и Левски.

Резултатът между "сини" и "червени" означава и че лидерът Лудогорец (62 т.) ще си осигури поредната си титла още утре при успех над Берое.