ЦСКА направи куп пропуски, но загря за дербито с победа

ЦСКА направи куп пропуски, но загря за дербито с победа Снимка: Lap.bg

ЦСКА загря за вечното дерби с Левски в петък, 18-и, с успех с 2:1 у дома на Ботев Враца в първенството. Така силната серия на "червените" при Бруно Акрапович продължава, след като тимът приключи участието си в груповата фаза на Лига Европа с три точки срещу италианския гранд Рома.

Успехът срещу врачани трябваше да е далеч по-изразителен и да да дойде по-спокойно, но ЦСКА направи куп пропуски.

Първият гол падна в 17-ата минута след нелеп автогол. Петър Занев напредна отляво и опита остро центриране, след което топката срещна бранителя Венцислав Керчев и влезе във вратата на гостите.

Втората част започна така, както завърши първата. ЦСКА се хвърли в атака, търсейки втори гол, който да реши мача.

След няколко пропуска това все пак се случи. В 58-ата минута "червените" организираха отлична атака, а Греъм Кери предостави топката на Али Соу, който нямаше как да сбърка на метър от празната врата - 2:0.

И когато изглеждаше, че ЦСКА ще може да затвори мача и да доиграе спокойно оставащите 30 минути с мисъл за предстоящото дерби, дойдоха безумните действия на вратаря Бусато.

В една наглед безобидна ситуация и върната към него топка, бразилският стреаж необяснимо я подаде на Даниел Генов, сякаш е негов съотборник, а не противник.

За опитен голмайстор като Генов не бе проблем да се възползва от подаръка. Той преодоля Бусато и вкара, за да върне Ботев в мача. До края му обаче ново попадение не падна.