ЦСКА не остави шансове на ЦСКА 1948 на "Армията"

ЦСКА спечели с 2:0 дербито срещу ЦСКА 1948 от 9-ия кръг на Първа лига. Домакините отбелязаха и двете попадения след почивката, но като цяло владееха инициативата през почти целия двубой.

Над всички за победителите бяха Дюкенс Назон, отбелязал и двата гола, и Габриел Хайнц, който направи поредния си брилянтен мач за "армейците".

В 24-ата минута Хайнц отправи великолепен фалцов изстрел с десния крак в далечния ъгъл, но Наумов плонжира и изби. Десет минути след това футболистите на Ел Маестро създадоха първото голово положение в мача. Назон се пребори с бранителите на гостите и отклони за Хайнц, който стреля от малък ъгъл, но Наумов предвидливо излезе, затваряйки добре халфа и парирайки удара.

Първият гол падна чак в 74-тата минута след още няколко пропуска на домакините. Това стана след груба грешка на Рапнуи. Защитникът пробва да върне при безобидна ситуация към Наумов. Хайнц обаче пресече нескопосания му опит и бързо намери Назон, който нямаше как да сбърка от 4-5 метра на празна врата.

Домакините удариха за втори път в 81-вата минута след още един гол на Назон. Таранът се справи лесно с Виячки, излезе сам срещу Наумов и вкара технично покрай плонжа на вратаря.