ЦСКА отърва загубата в "Надежда" в 90-ата минута

ЦСКА отърва загубата в "Надежда" в 90-ата минута Снимка: Lap.bg

ЦСКА се спаси от загубата срещу Локомотив София в "Надежда", след като стигна до равенството 1:1 благодарение на изравнителен гол в 90-ата минута.

Домакините поведоха с точно изпълнена дузпа от Карлос Франса в 21-вата минута. Наказателният удар бе изключително спорен, отсъден за игра с ръка на Де Нойер, въпреки че топката рикошира в бедрото му, преди да срещне ръката му.

ЦСКА трудно стигаше до положения пред Любенов, а Локомотив можеше да направи 2:0 четвърт час преди края, но Бусато се намеси перфектно, останал един на един срещу Симеон Славчев.

Десет минути по-рано домакините поискаха втори жълт картон за капитана на "армейците" Юрген Матей за нарушение срещу Славчев. Волен Чинков обаче реши да не го показва, въпреки че раздаваше картоните за щяло и нещяло и извади цели десет в мача.

Крайният резултат 1:1 оформи Брайън Морено. Появилият се на почивката колумбиец засече точно с глава центриране от корнер на младия Станислав Шопов.

Интересното е, че попаденията са дебютни и за двамата голмайстори за своите тимове.

ЦСКА има четири точки след победата над Арда в първия кръг, докато Локо взе първата си точка, след като започна с домакинска загуба от Черно море.