ЦСКА отново вкара късен гол, този път стигна само за равенство във Варна (видео) Снимка: Lap.bg

ЦСКА продължава със запазената си марка да вкарва късни голове през този сезон и след още един такъв взе точка от гостуването си на Черно море след 1:1 във Варна.

"Армейците" обаче могат да имат основателни претенции срещу рефера заради нередовно отменен гол.

В 22-рата минута съдията Станислав Тодоров не зачете гол на Али Соу. Нападателят на ЦСКА опита да стреля, но защитник игра с топката преди него, а след рикошет в тялото на друг бранител на "морето" тя влезе във вратата. Реферът отсъди игра с ръка на Соу, но от повторението се видя, че рикошетът е в тялото на Георги Янчев.

Домакините вкараха в 36-ата. Матиас Курьор засече с глава центриране на Васил Панайотов и почти с гръб към вратата успя да прехвърли Бусато и да прати топката в ъгъла на вратата.

На полувремето имаше сериозни проблеми с феновете на ЦСКА, които бутнаха част от оградата към терена, от сектора полетяха факли, димки и бомбички и за малко не се стигна до сблъсъци с полицията.

В началото на втората част двубоят бе спрян за малко заради нова порция канонада от бомби и факли от привържениците на гостите.

Само две минути след началото на второто полувреме Черно море получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Пламен Гълъбов срещу Курьор. Панайотов застана зад топката, но стреля много слабо и в близост до Бусато, който нямаше проблеми да отрази удара му.

Черно море доигра последния половин час от двубоя в намален състав, след като Даниел Димов си изкара втори жълт картон в 62-рата минута.

Две минути преди края на редовното време ЦСКА стигна до изравнителното попадение. Отбраната на домакините не успя да се справи с едно балонно центриране на Тиаго, Юрген Матей отигра с глава към Томи Юрич, който отблизо оформи крайното 1:1 и отпразнува дебютното си попадение в Първа лига този сезон.

Тимът на Стамен Белчев натисна и потърси второ попадение и в продължението, което бе седем минути, но не успя да спечели пълния комплект от точки.

С точката "червените" вече имат 11 точки на върха, на две пред Лудогорец, Царско село, Арда и Локомотив, като шампионите и "смърфовете" играят по-късно днес.