ЦСКА прегази Черно море и е на 1/4-финал за Купата

Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите на тунира за Купата на България след домакинска победа с 3:1 над Черно море.

Бисмарк Чарлс и на два пъти Георги Йомов бяха точни за "червените", а за варненци се разписа Даниел Димов.

ЦСКА излезе напред в резултата още в 9-ата минута. След груба грешка на вратаря Иван Дюлгеров, Чарлс

вкара на празна врата първото си попадение за столичани.

Няколко минути преди края на полувремето "армейците" удвоиха. Даниел Димов побутна Бисмарк Чарлс в наказателното опле при наглед безобидна ситуация и реферът Волен Чинков прецени, че трябва да отсъди дузпа. Йомов стреля от бялата точка и макар Дюлгеров да докосна топката, това не бе достатъчно и тя влетя в мрежата му за втори път.

Грубите грешки на Черно море в отбрана продължиха и през втората част. Именно след такава падна и третият гол за ЦСКА. Виктор Попов опита да преодолее двама футболисти на "червените" в 48-ата минута и Мазику му отне топката. Защитникът на "моряците" пробва да го фаулира, но безуспешно. Последва пас към Йомов, който с шут по земя от границата на наказателното поле покачи на 3:0.

В 62-рата минута гостите върнаха едно попадение чрез Даниел Димов, който вкара с глава след центриране от фаул на Родриго.