ЦСКА с щастлива победа в първенството - първа от над два месеца!

ЦСКА с щастлива победа в първенството - първа от над два месеца! Снимка: Lap.bg

След доброто представяне през седмицата и равенството като гост на Рома в Лига Европа, ЦСКА бе на път да продължи неубедителното си представяне в първенството, но с късен гол надигра Царско село с 1:0 на "Армията".

Единственото попадение в мача вкара Юнус Санкаре в 90-ата минута.

Наставникът на "армейците" Даниел Моралес бе направил много промени в състава в сравнение с двубоя срещу Рома. Димитър Евтимов дебютира на вратата за "червените". Гостите пък бяха без треньора си Любослав Пенев, който е почувствал здравословно неразположение и не присъства на мача.

ЦСКА търсеше гола през целия мач, но гостите се бранеха добре.

В 58-ата минута Санкаре направи двойно подаване с Енрике и стреля силно, но Пласид изби топката, която бе насочена към горния му десен ъгъл. Три минути по-късно и Мазику опита да реализира, но изстрелът му излезе в аут.

В 76-ата минута резервата Йомов напредна добре с топка в крака и изведе Мазику отляво. Последва центриране към Пеняранда, който стреля с глава над вратата.

Така се стигна до последната минута на редовното време, в която Али Соу получи топката по дясното крило и центрира остро, а Юнус Санкаре реши мача.

До края "царете" можеха да изравнят, но голям пропуск направи влезлият като резерва Тома Ушагелов.