ЦСКА се изравни с лидера след отменена дузпа и отменен гол на Етър

Отборът на ЦСКА се изравни с лидера в Първа лига Черно море след измъчена победа с 1:0 като гост на Етър в отложен двубой от третия кръг на шампионата. Повече от половин час "армейците" играха с човек по-малко, но удържаха успеха.

Интересно е, че в мача бе отменена първо дузпа, а после и гол на "болярите" в допълнителното време.

Със спечелените три точки в Търново ЦСКА събра 32, колкото има и Черно море, но е с едно попадени по-лоша голова разлика.

Столичани изиграха безлично първо полувреме, а в края му вратарят Бусато на два пъти спаси своите. Първо стражът изби топовен шут на Станев от двайсетина метра. Последва добавка на Тошев от близка дистанция с глава, но Бусато отново демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА и той даде резултат в 49-ата минута, когато Фаетон отне топката от Георги Ангелов, навлезе отляво в наказателното поле на домакините и стреля по земя. Последва карамбол, след който топката се озова в краката на Кареасо и той отбеляза с шут под гредата от 6-7 метра.

След час игра гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Амос Юга. Стоянов преодоля наколко футболисти на гостите и излезе сам срещу Бусато, а Юга го бутна в гърба. Първоначално реферът Ивелин Занев отсъди дузпа с жълт картон, но след преглед с ВАР прецени, че нарушението е извън наказателното поле и поради тази причина изгони капитана на "червените".

Въпреки численото си преимущество Етър не успяваше да пробие "червената" врата.

Това обаче все пак се случи в 91-вата минута, когато домакините вкараха, но след дълги дискусии попадението им бе отменено поради засада.

Ивайло Димитров вкара след страхотна комбинация и асистенция на Янков, но ВАР съдията Петър Митре реши да отмени попадението след 5-минутно разглеждане заради много спорна засада. Това ядоса феновете на домакините, които започнаха да скандират "Мафия".