ЦСКА се събуди през второто полувреме и огорчи рекордьора Георги Петков

ЦСКА се събуди през второто полувреме и огорчи рекордьора Георги Петков Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА спечели с 2:0 срещу Славия като гост и отново дръпна с 4 т. на върха в класирането пред Лудогорец.

В още един мач през този сезон "червените" започнаха слабо, но впоследствие подобриха играта си и с два гола през втората част заслужиха победата.

Георги Петков отново застана на вратата на Славия след 3-годишна пауза и стана най-възрастният играч в историята на българския елит със своите 47 години и 27 дни.

Ветеранът счупи собствения си рекорд от 2020 г., а отново показа и склонността си да бави времето и да провокира съперниците.

Първото полувреме ще се запомни със спорно отменения гол на Славия заради засада на Ахмед Ахмедов.

Топката рикошира в Мено Кох след далечен удар на Галин Иванов, но Станислав Тодоров изгледа повторението и потвърди засадата. Реферът прецени, че Ахмедов е влияел на играта и е пречел на видимостта на вратаря, макар че повторенията не убедиха в това.

През втората част гол на ЦСКА също беше отменен с ВАР заради минимална засада на Дюкенс Назон.

Феновете на ЦСКА пък започнаха да чупят седалки и запалиха огън с тях в гостуващия сектор, заради което се наложи намеса на пожарната и кратко спиране на играта.

"Армейците" поведоха в 62-рата минута, когато Мено Кох се освободи на близката греда след ъглов удар и с глава откри.

Славия нямаше сили да отговори и пет минути по-късно Назон реши всичко с втори гол.

В класирането ЦСКА води с 63 т. пред Лудогорец с 59.