ЦСКА се сгромоляса на "Лаута"

ЦСКА се сгромоляса на "Лаута" Снимка: Lap.bg

Неубедителното представяне на ЦСКА през последния месец, което отказа "червените" от шампионската титла, продължи със загуба с 0:2 от Локомотив Пловдив на "Лаута" в двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон.

"Смърфовете" решиха мача с по едно попадения във всяко от полувремената. В 16-ата минута Локо получи фаул, след който последва центриране в наказателното поле. Бидунга засече с глава и топката влетя в мрежата.

В 21-вата минута Локо за малко не стигна до втори гол. Витанов върна от аутлинията към Илиев, капитанът на пловдивчани шутира от десетина метра, но право в Бусато.

Седем минути след почивката Локомотив вкара втори гол. "Смърфовете" комбинираха добре в половината на гостите, Карагарен овладя топката, преодоля в наказателното поле Кох и след това със силен шут в близкия ъгъл простреля Бусато.

До края нов гол не падна и пловдивчани триумфираха.

ЦСКА приема символично Левски във вечно дерби следващия уикенд.