ЦСКА спечели драмата в Кърджали

След две поредни поражения за първенството и за Купата, ЦСКА се завърна на победния път, надделявайки с 3:2 при визитата си на Арда в последния 30-и кръг от редовния шампионат в Първа лига.

Двубоят в Кърджали премина през обрати, но в крайна сметка Стамен Белчев се поздрави с първи успех в началото на третия си период начело на "армейците".

В предишния кръг ЦСКА остъпи с 1:2 на Пирин на националния стадион, след което загуби от Ботев Пд с 0:1 в първия полуфинал за Купата на България.

Юрген Матай откри за гостите още в 12-ата минута. "Сините" от Кърджали осъществиха обрат за 120 секунди с попадения на Борислав Цонев (19) и Станислав Иванов (21). "Червените" се вдигнаха през втората част и чрез голове нанорвежците Тобиас Хайнц (59) и Улаус Скаршем (67) измъкнаха трите точки.