ЦСКА тресна лидера Локо Пловдив и се приближи на пет точки от върха

ЦСКА тресна лидера Локо Пловдив и се приближи на пет точки от върха Снимка: start-photo.bg

ЦСКА подчини лидера в класирането Локомотив Пловдив и си тръгна от "Лаута" с пълния комплект точки след победа с 2:0.

Това бе пети пореден успех за тима на Нестор Ел Маестро в първенството.

По-рано през деня бе открита официално Южната трибуна на стадион "Локомотив".

Категоричната победа идва само пет дни преди първото Вечно дерби с Левски за сезона. За Локомотив пък предстои нов тежък сблъсък през уикенда, когато пловдивчани ще гостуват на втория в класирането Черно море.

Двата гола беше най-малкото, с което ЦСКА можеше да си тръгне. Още в 15-ата минута гостите можеха да поведат, но Майкъл Естрада не успя да се възползва от грешка в защита и останал сам срещу вратаря не успя да уцели вратата.

Само пет минути по-късно Естрада успя да се разпише. Еквадорецът завърши хубава атака през центъра, минала през Кареасо и Линдсет, за да стигне топката до Естрада.

В 39-ата се разписа и другият нападател на "червените". Този път Естрада даде асистенцията, а Дюкенс Назон наказа нова грешка при изнасянето на топката от Локомотив.

ЦСКА можеше да се оттегли с аванс от 3:0 на почивката, но Назон пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В последните секунди на редовното време нападателят на "червените" стреля слабо в центъра на вратата и Хоркаш спаси с крак.

През втората част "армейците" продължаваха да създават положения пред противниковата врата. Гол на Назон бе правилно отменен заради засада, а Хоркаш успя да хване всичко останало, изстреляно към вратата му.

С победата ЦСКА събра 24 точки на третата позиция, на пет зад лидера Локо Пловдив. "Червените" обаче са с мач по-малко.