ЦСКА удари Лудогорец и завърза интригата

ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 на "Българска армия" в отложения мач от 3-ия кръг на първенството и завърза интригата. Разградчани продължават да оглавяват класирането, но преднината им пред "армейците" е само две точки - 42 срещу 40.

Мачът бе решен около четвърт час преди края, когато капитанът на ЦСКА Юрген Матай се разписа след удар с глава от близко разстояние.

Условията на "Армията" бяха доста тежки, а играта - нервна и накъсана. И в двата отбора имаше доста отсъстващи основни фигури, което повлия на качеството на дербито. "Червените" бяха по-активният тим и атакуваха повече, но Вилдсхут удари греда, а и Йомов не успя да се възползват от шанса, открил се пред него.

В продължението на първата част разградчани стигнаха до първото си голово положение, но вратарят Бусато се справи добре.

В 67-ата минута ЦСКА можеше да поведе. Лам бе близо да отклони топката в мрежата, но не го стори и Терзиев изчисти.

Десетина по-късно нулата на таблото на домакините падна. След центриране от фаул към задната греда Матай надскочи без проблем Пинас и от два-три метра вкара с глава за 1:0.

В 90-ата минута Мухар влезе грубо в краката на Шоу, за което напусна игра с втори жълт картон.

Заради многото пиротехника, възпламенена от феновете на ЦСКА, и спиранията на играта реферът Валентин Железов даде 8 минути добавено време, но Лудогорец не успя да стигне до точката и записа второ поредно поражение в първенството.