ЦСКА взе дербито на върха и излезе втори

ЦСКА взе дербито на върха и излезе втори Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи Ботев Пд с 3:2 на "Българска армия" в мач от 11-ия кръг на първенството.

Жорди Кайседо откри резултата в 42-рата минута, а в 72-рата Георги Йомов удвои. Кайседо се разписа за втори път в 73-тата минута.

Няколко минути по-късно пловдивчани вкараха попадение от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Лам в наказателното поле, а реферът Давидов изгледа ситуацията и беше категоричен, че трябва да посочи бялата точка. От 11-те метра се разписа Неделев.

Последните минути бяха нервни за "червените", които допуснаха и втори гол във вратата си.

В 84-тата Димитър Тонев вкара топката в мрежата след като бе намерен отлично от Па Конате, но в оставащите минути "канарите" не успяха да се доберат до равенството.

Трябва да се отбележи, че пловдивчани имаха своите претенции при 1:0 за "армейците", когато не бе зачетен гол на Маркиньос след спорна засада.

ЦСКА е втори с 22 точки - с две по-малко от Лудогорец, но има и двубой по-малко от шампионите.