Лудогорец излезе начело в класирането на Първа лига след трудна победа с 1:0 над Локомотив София, въпреки че игра повече от полувреме с човек повече.

Селсо Рапосо бе изгонен през първата част за два жълти картона. Първият крайният бранител получи за някакви претенции към съдията в средата на полувремето при един отменен гол на Спас Делев за засада след намесата на ВАР.

Вторият бе още по-непонятно показан. В сблъсък за топката край тъча Тисера фаулира играч на Лудогорец, реферът Георги Димитров се почуди около половин минута дали да му извади картон, след което му показа втори жълт и го изгони.

На излизане от терена Рапосо показа знак за подкуп към четвъртия съдия и скамейката на Лудогорец, за който може да получи и допълнително наказание.

Останал с човек повече, Лудогорец натисна сериозно, но трудно стигаше до чисти положения. Както през първата част, разградчани стреляха предимно отдалеч, с които не затрудняваха Бабукар Гай.

През първите 45 минути Лудогорец дори организира по-опасни атаки. Освен отменения гол, Гай трябваше да се намесва и след удар на Кирил Десподов и да изчиства топката от гол линията.

В 81-вата все пак минута "железничарите" капитулираха. След центриране от корнер на Спас Делев, Гай не излезе добре, а Игор Тиаго с глава от малкото наказателно поле донесе успеха на домакините.

Минути по-късно главният съдия реши да подсигури победата на разградчани и отсъди безумна дузпа. След ново чудене, този път около две-три минути, и гледане на десетина повторения Димитров най-накрая видя симулацията на Матиас Тисера, отмени дузпата и показа заслужен жълт картон на играча на Лудогорец.

Така тимът на Ивайло Петев оглави класирането. Лудогорец има 65 точки, с една повече от ЦСКА, но е и с мач повече. Локо София остава осми с 37 т. В следващия кръг разградчани гостуват именно на "червените" на "Българска армия".