Впечатляващ Левски на старта на кампанията

Левски обърна разби Локомотив София с 6:1 в столичния квартал "Надежда" в двубой от първия кръг на родния елит.

Новият старши треньор на "сините" Станислав Генчев пусна титуляри четири от новите попълнения. Под рамката на вратата застана Матей Маркович, а фланговете действаха Майкон и Алдаир, докато атаката бе водена от голмайстора на шампионата през миналия сезон Александър Колев, пристигнал от Крумовград.

Още в 5-ата минута Анте Аралица засече центриране на Селсо Рапосо отдясно и от близка дистанция вкара за 1:0.

"Сините" отвърнаха в 11-ата минута, когато две от новите попълнения Майкон и Александър Колев се превърнаха в главните действащи лица. Крайният бранител центрира, а таранът майсторски насочи топката с глава в мрежата на Александър Любенов за 1:1. 10 минути по-късно друго ново попълнение Алдаир направи мощен пробив почти от центъра на терена, преминавайки през няколко футболисти на Локомотив и сам срещу вратаря не сгреши за 1:2, вкарвайки първия си гол за Левски.

Последваха спокойни минути, а головото шоу продължи в добавеното време на първата част. В първата минута от него Охене изпълни бързо фаул в центъра на терена и подаде на Джавад Ел Джемили, който проби през центъра и стреля с левия крак, но топката се отби в гредата. Той обаче се оказа най-съобразителен и при добавката сам вкара за 1:3. Две минути по-късно Александър Колев свали перфектно с глава топката към Ел Джемили, който без проблеми от удобна позиция реализира за 1:4.

След почивката Карлос Охене и Мустафа Сангаре фиксираха страхотната победа на Левски.