Вратар спаси ЦСКА от голям срам в Европа

ЦСКА продължава напред в турнира за Лигата на конференциите след победа над латвийския Лиепая след изпълнение на дузпи. Както и в София, двата отбора завършиха 0:0 след 90 минути игра, а в двете продължение по 15 отново не паднаха попадения.

При дузпите обаче "червените" показаха по-здрави нерви и избегнаха голям срам в първия мач на Стойчо Младенов след завръщането му начело на ЦСКА.

Големият герой беше вратарят Густаво Бусато, който отрази два удара на латвийците, а футлболист на Лиепая прати и кълбото над гредата. Ахмед Ахмедов пък пропусна за столичани, но това вече няма никакво значение.

Двубоят започна мудно, а първата по-добра възможност дойде чак след половин час игра. Миросавлиев изскочи на опасна позиция пред Густаво Бусато, но нападателят на домакините шутира покрай вратата. В края на полувремето ЦСКА пропусна отлични шансове да поведе в резултата.

В 39-ата минута стражът на Лиепая спаси мрежата си, отбивайки с една ръка удар с глава на Кайседо. Южноамериканецът посрещна центриране отдясно на Йоан Баи и за малко да открие резултата, ако не беше намесата на вратаря. Футболистите на Стойчо Младенов продължиха да доминират на игрището, което доведе до нова възможност за Кайседо. Нападателят докосна гола, стреляйки от чиста позиция, но бранител на Лиепая отби топката в последния момент.

Второто полувреме предложи много скучен футбол, като опасните положения в него трудно биха се наредили на пръстите на едната ръка. В 84-тата минута домакините създадоха опасност пред рамката на ЦСКА след пробив отляво и диагонален удар, който обаче премина покрай целта.

В двете продължения по 15 минути нищо не се промени - нулева идея от двата отбора как да стигнат до попадение. Георги Йомов имаше една възможност за нещо по-различно, но реши да играе индивидуално и сгреши.

Дузпите за ЦСКА: Кери вкара, Кайседо вкара, Ахмедов пропусна, Жеферсон вкара,

Дузпите за Лиепая: Шимич вкара, Ткачук пропусна, Шабала пропусна, Кейта пропусна