Вратар спря Левски, Локо е на втори пореден финал за Купата

"Сините" отчитат поредния си нулев сезон, след като отпаднаха от Купата на България Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив се класира за втора поредна година на финал за Купата на България.

Пловдивчани завършиха 0:0 с Левски на "Герена" в полуфинала реванш и благодарение на победата с 2:0 в първия мач отстраниха "сините" от турнира.

Тази вечер под проливния дъжд в София Левски успя да създаде няколко сериозни положения и да затрудни съперника, но не и да постигне обрат в общия резултат. Мартин Луков се отличи с решаващи намеси на вратата на гостите и не позволи на Левски да се доближи до обрата.

Към края на първата част и Георги Георгиев беше на мястото си, за да запази нулевото равенство, а след почивката Паулиньо и на два пъти Найджъл Робърта обстрелваха опасно Луков, който обаче спаси вратата си.

В 91-ата минута Янис Каргас вкара с глава след корнер, но Никола Попов видя нарушение на бранителя в пеналта и не зачете попадението.

Така Локомотив отива на финал и ще защитава трофея си от миналата година, а съперник ще бъде някой измежду ЦСКА и Ботев.

Равенството днес беше и последният мач в кариерата на капитана на Левски Живко Миланов.

Десният бек обяви, че приключва с футбола и преди първия съдийски сигнал беше награден от изпълнителния директор на клуба Павел Колев, както и от БФС за цялостната си кариера.

След края на срещата Миланов не сдържа сълзите си.