Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

200 нови камери с изкуствен интелект ще следят трафика в София

Устройствата ще обхванат целия външен ринг и 35 кръстовища Снимка: БГНЕС
Устройствата ще обхванат целия външен ринг и 35 кръстовища

Столична полиция подготвя въвеждането на почти 200 камери с изкуствен интелект, които да следят за нарушения.

По данни на столичната полиция устройствата ще обхванат целия външен ринг на София и 35 кръстовища.

Камерите ще засичат различни нарушения, включително шофиране без колан, използване на мобилен телефон по време на шофиране, рискови маневри, неправилно престояване, преминаване на червено и превишена скорост.

Системата ще работи денонощно, висока резолюция и голяма степен на автоматизация. Нарушенията ще се обработват електронно, а санкциите ще се издават без необходимост от допълнителна човешка намеса.

Мерките се предприемат на фона на продължаващите тежки катастрофи в страната и тревожната статистика за нарушенията на пътя. Само в рамките на 24 юни загинаха шестима души при тежки инциденти.

Най-сериозна е катастрофата на АМ "Тракия", в която загинаха трима души, включително две деца от футболен клуб "Славия". Двама бяха ранени - мъж на 46 години и жена на 49 г. Жената е оперирана в сряда през деня, но през нощта се е наложила нова спешна оперативна интервенция.

От МВР съобщават, че 40 души са загинали при инциденти на пътя от 1 юни досега. Катастрофите са 566, а ранените - 714. От началото на годината катастрофите са 2899 с 210 загинали и 3595 ранени.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.


Най-четените