ДПС предлага в парламента да се създаде комисия, която да разследва подробностите около случая "Петрохан". Това съобщават от партията на Делян Пеевски, като подчертават, че казусът надхвърля рамките на обичайното криминално деяние.
ДПС иска да се разследва финансирането и институционалните връзки при "Петрохан".
Оттам настояват да се изясни и дали е имало евентуално влияние върху държавни институции като Националната агенция за контрол на защитените територии. Причината е, че случаят е със сериозен обществен отзвук.
От ДПС обясняват, че изяснените до момента факти поставят съмнение дали групата, действала в хижата, е изолирана, или част от по-широка мрежа.
Припомняме, че бившият служебен вътрешен министър Емил Дечев заяви, че няма забележки по работата на полицията по случая "Петрохан". И той, и главният секретар на МВР Георги Кандев подчертаха, че продължава да няма данни за външна намеса.
Версията остава за тройно самоубийство и последвали две убийства и самоубийство.
Мотивите са безпрецедентното престъпление обаче все още не са изяснени. Близки на загиналите настояват, че е възможно да става въпрос за убийство.
___
Още от деня:

