Националната агенция по приходите (НАП) започва проверка на доходите и имуществото на двамата шофьори, причинили тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София.
Решението беше обявено малко след като вътрешният министър Иван Демерджиев заяви, че започват масови проверки на водачите с книжки, издадени в страни с облекчен режим.
Двамата задържани притежават документи за управление на автомобил от Чехия, където за придобиването им не се изисква задължителен образователен ценз.
Макар да имат стаж зад волана от едва година и половина, зад гърба си те вече притежават редица регистрирани нарушения на пътя.
Към момента мъжете са задържани за 72 часа с повдигнати обвинения за пътно хулиганство и причиняване на смърт по непредпазливост.
При тежкия инцидент четирима души загинаха, след като по време на гонка един от автомобилите се вряза в автобус на столичния градски транспорт.

