Една от универсалните мечти на хората днешно време май е да зарежат всичко и да си отворят бар, който да отговаря на собствения им вкус. Е, за някои това е мечта, а за други - съвсем достъпна реалност. Особено ако става въпрос за футболиста Дейвид Бекъм и за режисьора на "Гепи" Гай Ричи.
Двамата са си купили бар в лондонския квартал "Нотинг Хил" за 3,9 милиона долара. Самото място в момента е известно като "Замъкът Уолмър" (The Walmer Castle), а двете знаменитости са предвидили мащабна реновация, за да го преврънат в изискан бар в стила на друг култов лондонски квартал - Сохо.
За Бекъм това е първото подобно начинание, докато Гай Ричи вече има опит с подобни начинания. По-рано тази година той купи друго заведение в Лондон - бар Lukin, а е бил собственик и на друг бар - The Punchbowl - в най-големия луксозен квартал в Лондон Mayfair, но през 2013 г. оставя начинанието и продава заведението.
Засега не се знае дали името на новия им съвместен бар ще остане същото и каква точно е концепцията им за самото място, но поне е сигурно, че мястото ще отвори гръмко и шумно.
Да си оставиш телефонния номер на видимо място в интернет, особено ако си известна личност, е едно от нещата, които задължително присъстват в списъка "Какво да не правим никога онлайн".
Не така обаче смята актрисата Дакота Джонсън. За нея това е начин да помогне на жените, станали жертва на изнасилване и сексуален тормоз.
Актрисата беше един от ораторите на фестивала "Глобър ситизън" в Ню Йорк, където темата за сексуалното насилие, пречупена през призмата на актуалните събития в САЩ, продължава да е актуална и изключително наболяла. В речта си Джонсън заяви, че иска да помогне на жените и на момичетата, които са преживяли подобни травми да разкажат своите истории.
"Това е моят телефонен номер. Искам да ми се обадите и да ми разкажете историята си като съобщение на гласовата поща. Или да ми изпратите мейл на dakota.johnson@globalcitizen.org, където да разкажете какво сте преживели", каза актрисата, след което остави номера си на сцената. Впоследствие бележка с него се появи и в Instagram профила й, където засега това е единствената й публикация.
Когато реално човек се обади, може да чуе съобщение, записано от самата Джонсън, в което казва: "Това е Дакота Джонсън. Моля, оставете съобщение след сигнала и споделете историята си, за да можем да живеем в един свят, където ТЯ е равна с останалите. Благодаря ви."
Не е ясно дали това реално е нейният личен номер, или е просто избран за кампанията на актрисата за борба със сексуалното насилие, а също така и какво ще се случи впоследствие с получените съобщения, но вероятно скоро и това ще се разбере.
И докато Дакота Джонсън е решила да ползва социалните мрежи за активизъм, рапърът Кание Уест реши за пореден път да се махне от интернет. Този път причина за решението му са множеството нападки, който получава там заради последните си публични изяви, в които се обяви за отмяна на 13-ата поправка в американската конституция, премахваща робството, както и публичната му защита за президента Доналд Тръмп в шоуто SNL.
Кание Уест и преди е напускал социалните мрежи. Той дезактивира акаунта си в Twitter в продължение на почти една година, за да се завърне през април в период на усилена над новия си албум, който той записва в студио в Уайоминг. Междувременно през 2017 г. той изтри и акаунта си в Instagram, но го активира пак за около седмица през февруари, след това го премахна след Деня на Свети Валентин и го възобнови отново наскоро.
И докато Кание се бори с тежкото решение иска или не иска да е в социалните мрежи, Поколението Z не могат да решат дали всъщност искат да са във връзка. И по-скоро не. Така поне смятат от онлайн платформата за срещи Tinder. Оттам публикуват собствено научно изследване, според което всъщност голяма част от младите хора предпочитат свободния живот без реално обвързване.
В изследването са участвали 1000 души между 18 и 25 години като 72% от тях са взели доброволното решение да останат засега сами и просто да излизат по срещи. Резултатите толкова са впечатлили компанията, че тя започва кампания "Single Is a Terrible Thing to Waste" ("Ужасно е да похабиш ергенския си живот" - в по-свободен превод от английски).
Освен това 81% са заявили, че свободният живот им носи повече ползи, отколкото ако биха били във връзка - повече възможност за професионално развитие, обикновени човешки приятелства (включително с хора от другия пол), лично пространство и т.н. Също така обаче изследването им показва и зараждащ се страх от обвързване - общо 39% от респондентите отговарят, че действително има подобно нещо и идеята за реална връзка с друг човек в известна степен ги плаши.