Германия се класира за следващата фаза с нова победа

Германия се класира за следващата фаза с нова победа Снимка: Getty Images

Германия стана първият отбор, който се класира за елиминационната фаза на Евро 2024.

Домакините на първенството победиха с 2:0 Унгария и така спечелиха и втория си мач от група "А".

Този път обаче съставът на Юлиан Нагелсман срещна доста повече проблеми, отколкото при разгрома над Шотландия на старта.

Унгария започна смело мача и показа, че знае как да застрашава вратата на Мануел Нойер. Бундестимът обаче имаше тотално териториално предимство и в 22-рата минута откри резултата.

Тогава при неразбория в защитата на съперника Илкай Гюндоган намери Джамал Мусиала и младокът разпечата вратата с удар през защитник. При попадението останаха съмнения за нарушение на Гюндоган.

Унгария отговори с опасен изстрел от фал на Доминик Собослай, който Нойер отрази.

В края на полувремето пък гол на унгарците не беше признат заради засада.

В 59-ата минута Унгария стигна до нов голям шанс да изравни, но ударът на Варга с глава не намери вратата.

Малко по-късно Гюндоган се разписа за 2:0 след подаване на Мителщад отляво и така Германия си реши мача.

В края грешка на Нойер можеше да направи последните минути интересни, но Кимих се намеси пред голлинията.