Играч на Лудогорец поведе Швейцария и направи нещо историческо за българския футбол Снимка: Getty Images

Швейцария победи с 3:1 Унгария във втори мач от група "А" на Европейското първенство.

Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа поведе "кръстоносците" към победата, след като попадна в титулярния състав и отбеляза първия гол в двубоя.

Швейцария започна силно и надиграваше съперника, а съвсем логично дойде и откриването на резултата в 12-тата минута.

Тогава Дуа беше изведен зад защитата и даде аванс на своите. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР видя, че такава няма.

Попадението беше историческо за българския футбол, тъй като за първи път играч от родния елит се разписа на еврофинали.

След това Швейцария продължи да контролира топката, последва нов силен период в края на полувремето и Ебишер удвои с хубав удар извън наказателното поле.

През второто полувреме Унгария заигра доста по-добре и в 66-ата минута се върна в мача чрез Варга, разписал се с глава след центриране отляво.

Швейцарците обаче не позволиха обрат и в края на мача създадоха още няколко положения.

В третата минута на добавеното време Вили Орбан направи елементарна грешка и позволи на резервата Бреел Емболо да овладее и да прехвърли вратаря на крайното 3:1.

С това Швейцария даде сериозна заявка за излизане от групата. В следващия кръг тимът ще се изправи срещу Шотландия, докато Унгария ще срещне домакина Германия.