Испания полетя на европейското след вихрено първо полувреме

Испания полетя на европейското след вихрено първо полувреме Снимка: Getty Images

Испания тръгна с летящ старт на Евро 2024 и победи с 3:0 Хърватия в група "B" на турнира.

Вихреното първо полувреме свърши работа на испанците, а те показаха убийствена ефективност през първите 45 минути и това им гарантира успеха.

Хърватите създадоха редица положения, но не се възползваха от тях, а след почивката пропуснаха и дузпа.

Мачът започна равностойно и стана доста вълнуващ след първите по-спокойни минути.

В 29-ата минута Алваро Мората получи извеждащ пас през центъра от Руис и сам срещу вратаря завърши за 1:0.

Хърватия отговори почти веднага с удар на Ковачич, който обаче беше твърде лек.

После нова атака на Испания позволи на Фабиан Руис да финтира два пъти и да стреля много точно с левия крак за 2:0.

Хърватия можеше да намали, но шутът на Брозович беше спасен, а Ловро Майер не уцели вратата при добавката.

В 41-вата минута дойде нов голям шанс за балканците, но Будимир не успя да засече точно пред вратата прострелната топка от Йошко Гвардиол.

В последните секунди на първата част испанците разиграха при един корнер, Ламин Ямал центрира отдясно и Дани Карвахал засече отблизо във вратата за 3:0.

През втората част Хърватия не успя да промени развоя, направи още няколко пропуска, а в същото време се размина с получаването на четвърти гол.

Постепенно срещата замря до 78-ата минута, когато дойде най-странният момент.

След лошо връщане към Унай Симон, вратарят сгреши и Бруно Петкович тръгна да вкарва в опразнената врата, когато беше спънат от Родри.

Майкъл Оливър отсъди дузпа, която беше проверена с ВАР и потвърдена. Родри обаче се размина само с жълт картон.

Симон спаси удара на Петкович от бялата точка, но топката стигна до Перишич, който подаде на Петкович и "ватрените" привидно намалиха на 1:3.

После обаче това попадение беше отменено, защото ВАР установи, че Перишич е навлязъл по-рано от разрешеното в наказателното поле при изпълнението на дузпата.

Лошата новина за Испания е контузията на Мората, който напусна принудително през втората част.

По-късно тази вечер предстои вторият мач в тази група между Италия и Албания.