10 от Челси преклониха глава пред силата на Ливърпул

10 от Челси преклониха глава пред силата на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Челси с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в дербито на втория кръг от Висшата лига.

С два гола на Садио Мане през втората част играчите на Юрген Клоп взеха трите точки от мача и се възползваха от численото си преимущество след почивката.

Челси пък пропусна големия си шанс да се върне в двубоя, когато Алисон спаси дузпа, изпълнена от Жоржиньо.

Първата ключова ситуация дойде точно преди почивката. Андреас Кристенсен повали откъсващия се Мане и след като реферът изгледа повторение на ситуацията, реши да извади директен червен картон на бранителя.

С 10 човека Челси не издържа дълго след подновяването на играта и в 50-ата минута получи гол.

Прекрасна атака на звездното нападателно трио на Ливърпул завърши с центриране на Роберто Фирмино отдясно и гол с глава на Мане.

4 минути по-късно Кепа Арисабалага допусна голям гаф на вратата на Челси и при опит за изнасяне на топката позволи на Мане да пресече подаването му, а сенегалецът не сбърка на празната врата - 2:0.

През втората част за Ливърпул дебютира новото попълнение Тиаго Алкантара, който направи дузпа в 73-ата минута, задържайки Тимо Вернер.

Алисон Бекер обаче явно беше проучил изпълненията на сънародника си Жоржиньо и остана докрай на крака, за да хване ъгъла след обичайня скок на изпълнителя и да спаси удара му.

Така Ливърпул стана един от отборите с пълен актив след два кръга от първенството заедно с Кристъл Палас, Арсенал и Евертън.