10 от Реал се качиха на върха след късна драма

10 от Реал се качиха на върха след късна драма Снимка: Getty Images

В 92-рата минута Реал Мадрид измъкна победа с 1:0 в гостуването на Алавес и се изкачи на първото място в Ла Лига.

Макар че игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради червен картон на капитана Начо, "белия балет" стигна до успеха, а неочакваният герой беше Лукас Васкес.

Тимът на Карло Анчелоти не изигра блестящ мач и не успяваше да създава много положения дори с 11 души.

В 54-тата минута Начо извърши грубо нарушение и беше изгонен след преразглеждане с ВАР.

Домакините съзряха шанс да търсят дори победата, но вместо това получиха гол в добавеното време, когато Тони Кроос центрира от корнер и Васкес се разписа с глава.

С това Реал се изравни по точки с досегашния лидер Жирона, който завърши 1:1 срещу Бетис.

Мадридчани заемат първата позиция преди паузата за празниците заради по-добрата си голова разлика.

Не всички новини за Анчелоти обаче са добри, тъй като Родриго стана поредният контузен в лагера на тима.

А заради предстоящото наказание на Начо, единственият централен защитник на разположение на треньора остава Антонио Рюдигер.