Шедьовър на Игуаин повали Рома, Юве e близо до скудетото

Игуаин блесна с индивидуалното изпълнение в 14-ата минута, донесло жизненоважната победа на Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус удари Рома с 1:0 в дербито на кръга от италианската Серия А.

Двубоят между първия и втория в класирането завърши с победа на шампионите, които след 17 изиграни мача изглеждат близо до поредната си титла - тъй като вече се откъснаха със 7 точки на върха.

На "Ювентус Стейдиъм" единствения гол отбеляза Гонсало Игуаин след блестяща индивидуална акция. В 14-ата минута той открадна топката от Даниеле де Роси пред наказателното поле на Рома, финтира няколко защитници, за да се освободи, и стреля неспасяемо с левия крак точно в ъгъла на Шчезни.

След лошото начало Рома изравни играта, но трудно стигаше до някакви по-сериозни положения. През второто полувреме гостите владееха топката по-трайно, само че по-близо до гола отново беше Юве при няколкото си контраатаки.

В 70-ата минута Шчезни спаси удар на Стураро, а по-късно Пероти от Рома изпробва рефлекса на Буфон, но като цяло домакините се бранеха добре и без прекалено много напрежение стигнаха до така важната за тях победа.

С 42 т. Ювентус води в Серия А, докато Рома остава на второто място с 35. Трети е Милан, който по-рано днес направи 0:0 с Аталанта и събра 33 т.