Реал сгреши на "Бернабеу", Роналдо предотврати загубата

Роналдо спаси Реал от загуба на "Бернабеу" Снимка: Getty Images
Роналдо спаси Реал от загуба на "Бернабеу"

Реал Мадрид не успя да победи Атлетик Билбао като домакин и завърши 1:1 на своя стадион "Сантяго Бернабеу".

Още две загубени точки в Ла Лига оставят "кралете" на 15 т. зад лидера Барселона и на 3 зад втория Атлетико Мадрид, който даже още не е изиграл своя мач от кръга срещу Реал Сосиедад.

"Белия балет" можеше дори да загуби, но Кристиано Роналдо вкара изравнителен гол в 87-ата минута, отклонявайки шут на Модрич.

Преди това Атлетик се радваше на добро начало и в 14-ата минута Иняки Уилямс откри резултата с техничен завършващ удар над Кейлор Навас. Реал натисна, но не вкара положенията си, макар че до края на полувремето почти не изпускаше контрола върху топката.

През втората част домакините направиха нови пропуски, но и Атлетик пропусна шанс за втори гол, когато Раул Гарсия стреля в гредата.