Челси съсипа Ливърпул в края, велик гол на Азар

Азар влезе в игра през второто полувреме и със знаменито изпълнение прати Челси в следващия кръг Снимка: Getty Images

Челси изхвърли Ливърпул от Купата на лигата с победа с 2:1 на "Анфийлд" в най-интересния мач от третия кръг на турнира.

Така "сините" прекратиха серията на съперника от 7 поредни победи във всички турнири и му нанесоха болезнено поражение няколко дни преди отново да срещнат "мърсисайдци" за първенство.

През първата част Мората пропусна на два пъти за гостите, а на другата врата Кабайеро спаси шут на Кейта.

След почивката Ливърпул беше близо до гола при две опасни ситуации, а в 59-ата минута вече успя да поведе. Кабайеро отново отрази изстрел на Кейта, но Даниел Стъридж ефектно от въздуха довкара за 1:0.

В 79-ата минута Челси изравни при статично положение. Центриране от фаул отдясно беше засечено от Рос Баркли с глава. Миньоле успя да избие, но право на крака на Емерсон, който отблизо направи 1:1.

В 86-ата минута дойде големият момент на Еден Азар, който направи изключителен пробив отдясно, премина през трима съперници и със зверски удар донесе победата на Челси с 2:1.

По същото време Арсенал надделя с 3:1 над Брентфорд и също продължава в следващия етап на ЕФЛ Къп. Два гола отбеляза Дани Уелбек, а третият беше дело на Лаказет в края.

Тотнъм също се класира напред, макар и с големи трудности. "Шпорите" завършиха 2:2 с Уотфорд в редовното време и надделяха с 4:2 при дузпите.